KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177487
nr 1417 7487
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 88. Olja på pannå, 34x48cm, yttermått inklusive ram: 50x66cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:26:13
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr